Novinky

Alliance Healthcare slaví 30 let na českém trhu

V dubnu letošního roku oslaví distributor Alliance Healthcare 30. výročí působení na českém trhu.

Počátky Alliance Healthcare jakožto předního velkodistributora léčivých přípravků a zdravotnického materiálu začaly již v roce 1991, kdy byly založeny společnosti Plus a Pragopharm zabývající se distribucí léčivých přípravků v ČR; zakladatelem a jedním z majitelů společnosti Plus je současný výkonný ředitel Alliance Healthcare Ing. Jan Rohrbacher.

Během svého působení na trhu Alliance Healthcare založila divizi Alloga, skladování a služby pro výrobce, která operuje na českém i slovenském trhu, jako první ve svém oboru v tuzemsku vybudovala Alliance Healthcare automatickou vychystávací linku a zajistila stabilní a pevné fungování pro svá čtyři distribuční centra, která se nacházejí v Praze, Hradci Králové, Brně a Ostravě. V roce 2014 fúzí společností Alliance Boots a Wallgreens vznikl Wallgreens Boots Alliance, první globální velkoobchod se službami v oblasti péče o zdraví. 

Mezi další významné události patří otevření první Alphega lékárna v ČR v roce 2008. Celoevropský koncept nezávislých Alphega lékáren k dnešnímu dni čítá více než 300 aktivně zapojených lékáren v rámci ČR.

Alliance Healthcare jakožto přední velkodistributor léků denně zásobuje až 3 000 zákazníků v Česku i na Slovensku a poskytuje profesionální služby nemocnicím i lékárnám.