Novinky

Alphega.cz slaví 2 roky na trhu a dosahuje nečekaných obratů

Lékárenský e-shop značky Alphega lékárna oslavil 7. července narozeniny. Alphega.cz začíná svůj třetí rok na českém trhu, kde nabízí široké portfolio volně prodejných léků, doplňků stravy, zdravotnických prostředků, kosmetiky a veterinárních přípravků.

Značka Alphega lékárna působí na českém trhu již od roku 2008 a její členové, nezávislé lékárny, čítají přes 330 lékáren v České republice. V roce 2022 značka rozvíjená společností Alliance Healthcare představila e-shop Alphega.cz, čímž dostála příslibu být svým zákazníkům „vždy na dosah“

„Za ty 2 roky jsme ušli opravdu velký kus cesty a předpokládám, že nás ještě další kus cesty čeká. Na  začátku jsme se museli například potýkat s napojením několika systémů do jednoho HUBu, ve kterém vše spravujeme, a to nebylo snadné. Nyní se nám ale vede neobyčejně dobře - již po 2 letech dosahujeme výsledků očekávaných až ve třetím roce a stali jsme se popředním hráčem lékárenského e-commerce trhu,“ přibližuje Juraj Kulich, Alphega e-commerce manager, a doplňuje: „Mám radost, že nás zákazníci mají rádi; důkazem je i dlouhodobě kladné hodnocení na Heureka.cz, kde 97 % zákazníků doporučuje náš obchod a celková spokojenost s obchodem je okolo 4,8. Samozřejmě chceme být ještě lepší!“

Aktuálně mohou zákazníci Alphega.cz vyzvedávat objednané zboží ve více než 200 zapojených lékárnách, kam směřuje přes 33 % všech objednávek e-shopu, což představuje pro kamenné Alphega lékárny příliv nových zákazníků.

Kulich závěrem prozradil, že za úspěchem Alphega.cz stojí „každodenní poctivá práce mých kolegyní a kolegů, kteří se spolu se mnou podíleli na tomto projektu. Velké díky ovšem patří i našim dodavatelům, s nimiž každý měsíc připravujeme alespoň 10 zajímavých aktivit pro naše zákazníky“.