_CONFIG-news-list

Jak staré mám cévy? Fungují mi dobře? Nehrozí mi infarkt nebo mrtvice? Nejenom na tyto otázky odpoví lékárníci všem, kteří navštíví tzv. Poradny cévního věku. Zájemci je od října najdou ve vybraných lékárnách po celé České republice.

Žofínský palác v Praze hostil 4. – 5. října Dny seniorů, kde se návštěvníci mohli poradit o svém zdraví. Mezi účastníky, kteří návštěvníkům nabízeli poradenské služby, nechyběla PharmDr. Monika Marešová z Alphega lékárny U Matky Boží v Praze 3. Paní doktorka Marešová na místě měřila zájemcům plicní věk a krevní tlak. O nabízené služby byl mezi návštěvníky velký zájem, změřeno bylo téměř 100 pacientů. Bohatý program této akce nabízel kromě zdravotního poradenství také zajímavé přednášky a workshopy.

Americký řetězec Walgreens začal jako první spolupracovat se společností Wing Aviation, patří do portfolia Alphabet (Google), a nabídne dodávky zdravotnických a wellness produktů, potravin a doplňků „z obchodu do domu“ během několika minut prostřednictvím dronů.

Téměř 20 % lidí, kteří přišli do vybraných lékáren zkontrolovat stav svých plic, zjistilo, že jim nefungují správně. Lékárníci je poslali k lékařům na další vyšetření. Akci pod názvem Týden měření plicního věku spustily Alphega lékárny v dubnu a nabízely návštěvníkům přibližně 10minutové vyšetření stáří a kondice plic za pomoci speciálního měřicího přístroje. Nabídky v dubnu využilo 3 601 lidí, určitou formu obstrukce našli lékárníci u 626 z nich. Tito lidé mohou trpět například chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) nebo průduškovým astmatem. Nejhorší stav zaznamenali lékárníci u šestice žen.

Praha, 28. 3. 2019 – Přibližně 300 000 lidí s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) a 200 000 lidí s astmatem o své nemoci neví nebo její příznaky ignoruje. Včasné stanovení diagnózy, zahájení léčby a změna životních návyků jsou přitom pro oddálení fatálních následků plicních chorob klíčové. Lékárníci proto spouští 8. dubna Týden měření plicního věku, v jehož rámci ve vybraných lékárnách vyšetří plíce až 2 000 lidem.

12345