Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance

Walgreens Boots Alliance je vůbec první globální velkoobchod nabízející služby v oblasti „healthcare". Jejím cílem je pomáhat lidem po celém světě vést zdravější a šťastnější život.

Walgreens Boots Alliance (Nasdaq: WBA) byla vytvořena fúzí společností Walgreens a Alliance Boots v prosinci roku 2014. Spojení těchto dvou předních farmaceutických společností a jejich značek znamená také sjednocení geografické působnosti a sdílení stejných hodnot, díky kterým může společnost Walgreens Boots Alliance pokračovat v tradici farmaceutické péče, jež vznikla před více než 100 lety.

Společnost nyní působí ve více než 25* zemích, má více než 370 000* zaměstnanců a je největším farmaceutickým maloobchodem v Evropě a USA.

 

Walgreens Boots Alliance dále je:

  • světovým lídrem  v oblasti lékárenství, který vlastní více než 13 100* lékáren v 11* zemích
  • největším globálním lékárenským velkoobchodem a distributorem, který prostřednictvím 350* distribučních center zásobuje více než 200 000** lékáren, lékařských ordinací, nemocnic a dalších zdravotnických zařízení v 19* zemích
  • největším odběratelem léků, léčivých přípravků a dalšího zdravotnického sortimentu

 

Díky velikosti společnosti a odborným znalostem jejích zaměstnanců je schopna neustále rozšiřovat nabídku a zároveň efektivně reagovat na rostoucí potřeby pacientů.

 

Společnost má:

  • široké kompetence v oblasti dodávek léků a dalšího zdravotnického sortimentu, dokáže nabízet inovativní řešení a spotřebnou efektivitu
  • rozsáhlé portfolio obchodních a podnikatelských značek (Walgreens, Boots, Alloga či Alphega lékárna) i značek podporujících zdraví a krásu (No7, Botanics, Almus, Boots Pharmaceuticals, Liz Earle, Soap&Glory, Soltan)
  • silnou základnu v USA i Evropě, která pokračuje v expanzi na další trhy

 

Vznik společnosti Walgreens Boots Alliance je novým impulsem k urychlení rozvoje plně integrované, globální platformy poskytující inovaci v oblasti zdraví a krásy. Společnost má vynikající postavení k tomu, aby oslovila ještě více zákazníků stávajícího trhu a zároveň se stala jasnou volbou pro trhy, jež se teprve rozvíjejí.

Více informací naleznete na www.walgreensbootsalliance.com.

 

*k 31. srpnu 2015 (neodráží případné následné události včetně investic), zahrnuje investice zachycené ekvivalenční metodou
**pro 12 měsíců končících k 31. srpnu 2015 (neodráží případné následné události včetně investic), zahrnuje investice zachycené ekvivalenční metodou