Novinky

V září před dvaceti lety se společnosti AmeriSource a Bergen Brunswig spojily a vznikla společnost AmerisourceBergen. Tento měsíc společně oceňujeme obrovský růst a inovace společnosti AmeriSourceBergen, které jsou poháněny talentovanými členy týmu, kteří jsou hnací silou našeho cíle v celé naší globální rodině společností.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskovém briefingu dne 19.3. jasně dementoval vyjádření národní koordinátorky pro očkování Kateřiny Baťhové v dopise určeném koordinátorům očkování, která uvedla, že distributor Alliance Healthcare pochybil při distribuci vakcín AstraZeneca proti onemocnění COVID-19.

Globální společnosti AmerisourceBergen Corporation a Wallgreens Boots Alliance (WBA) dne 6. ledna 2021 oznámily akvizici, na jejíž základě AmerisourceBergen převezme distribuční aktivity Alliance Healthcare v Evropě od společnosti Wallgreens Boots Alliance. WBA zůstává největším akcionářem AmerisourceBergen Corporation.

Ve vybraných Alphega lékárnách proběhla během léta akce zaměřená na diagnostiku syndromu suchého oka, jejímž cílem bylo přiblížit pacientům toto onemocnění, diagnostikovat konkrétní formu syndromu suchého oka a doporučit vhodnou terapii. Jednalo se o vůbec první preventivní kampaň v českých lékárnách, v rámci které Alphega lékárny upozorňují na tento zdravotní problém.

Praha, 8. září 2020 - Síť nezávislých Alphega lékáren docílila v České republice významného milníku. Získala jubilejního 300. člena, jímž se stala hradecká lékárna Herba. Tento úspěch dokazuje, že koncept Alphega lékárna je silným a konkurenceschopným spojencem nezávislých lékárníků, kteří chtějí na farmaceutickém trhu uspět.

Alliance Healthcare jakožto přední velkodistributor léčivých přípravků a zdravotnického materiálu zprostředkoval dovoz léku Zolgensma, který umožní léčbu dětských pacientů se spinální svalovou atrofií v České republice. Evropská komise udělila léku Zolgensma podmínečnou registraci, která je podmínkou standardního podávání léku pacientům v rámci Evropské unie.

12345