Novinky

Tradiční setkání Alphega lékárníků se nově uskutečnilo na jihozápadně Čech ve městě Plzeň. 23. ledna 2020 se sešlo takřka 200 účastníků z celé České republiky, aby oslavili nejeden úspěch a sdíleli své zkušenosti.

Alliance Healthcare, přední evropský distributor léčiv, modernizovala své ostravské distribuční centrum. Došlo k přesunu do nových prostor a investicím do špičkového vybavení. Díky moderní skladové technologii firma optimalizovala funkčnost celého distribučního centra.

Alphega lékárny jsou největší sítí nezávislých lékáren v Evropě s více než 6300 členskými lékárnami v devíti evropských zemích. V České republice síť Alphega lékáren v současnosti čítá přes 280 lékáren a podporuje je společnost Alliance Healthcare.

Jak staré mám cévy? Fungují mi dobře? Nehrozí mi infarkt nebo mrtvice? Nejenom na tyto otázky odpoví lékárníci všem, kteří navštíví tzv. Poradny cévního věku. Zájemci je od října najdou ve vybraných lékárnách po celé České republice.

Žofínský palác v Praze hostil 4. – 5. října Dny seniorů, kde se návštěvníci mohli poradit o svém zdraví. Mezi účastníky, kteří návštěvníkům nabízeli poradenské služby, nechyběla PharmDr. Monika Marešová z Alphega lékárny U Matky Boží v Praze 3. Paní doktorka Marešová na místě měřila zájemcům plicní věk a krevní tlak. O nabízené služby byl mezi návštěvníky velký zájem, změřeno bylo téměř 100 pacientů. Bohatý program této akce nabízel kromě zdravotního poradenství také zajímavé přednášky a workshopy.

Americký řetězec Walgreens začal jako první spolupracovat se společností Wing Aviation, patří do portfolia Alphabet (Google), a nabídne dodávky zdravotnických a wellness produktů, potravin a doplňků „z obchodu do domu“ během několika minut prostřednictvím dronů.

Téměř 20 % lidí, kteří přišli do vybraných lékáren zkontrolovat stav svých plic, zjistilo, že jim nefungují správně. Lékárníci je poslali k lékařům na další vyšetření. Akci pod názvem Týden měření plicního věku spustily Alphega lékárny v dubnu a nabízely návštěvníkům přibližně 10minutové vyšetření stáří a kondice plic za pomoci speciálního měřicího přístroje. Nabídky v dubnu využilo 3 601 lidí, určitou formu obstrukce našli lékárníci u 626 z nich. Tito lidé mohou trpět například chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) nebo průduškovým astmatem. Nejhorší stav zaznamenali lékárníci u šestice žen.

12345