Novinky

Síť Alphega lékáren dosáhla milníku 300 členů

Praha, 8. září 2020 - Síť nezávislých Alphega lékáren docílila v České republice významného milníku. Získala jubilejního 300. člena, jímž se stala hradecká lékárna Herba. Tento úspěch dokazuje, že koncept Alphega lékárna je silným a konkurenceschopným spojencem nezávislých lékárníků, kteří chtějí na farmaceutickém trhu uspět.

Otevření třísté Alphega lékárny, která se nachází v Hradci Králové nedaleko Jiráskova náměstí, se konalo 8. září. Spolu s majitelkou lékárny Mgr. Kateřinou Jelínkovou a zaměstnanci se slavnostního aktu zúčastnil i výkonný ředitel společnosti Alliance Healthcare Ing. Jan Rohrbacher a Alphega manažer Ing. Pavel Jinoch. Nová Alphega lékárna disponuje nejen běžně prodejnými léky, léčivými přípravky a doplňky stravy, ale také přírodními léčivy a homeopatiky. Její historie sahá až do roku 1997.

„V naší lékárně vždy k pacientům přistupujeme individuálně, při výběru doplňků stravy, přírodních léčiv i bylinných čajů s pacientem řádně konzultujeme jeho zdravotní obtíže a upozorňujeme na všechna skrytá úskalí kombinací s užívanými léky,“ říká Mgr. Kateřina Jelínková, majitelka 300. Alphega lékárny. „Při poradenství tak zohledňujeme pacientovu souběžnou farmakoterapii a v případě, že pacient spadá do tzv. rizikové skupiny, nabízíme také screeningové poradenství,“ dodává Kateřina Jelínková.

Mezi screeningové programy patří především služby měření cévního a plicního věku. Právě služba měření cévního věku, která se zaměřuje na prevenci srdečně-cévních onemocněních, patří k žádaným pacientským službám již od roku 2016. Dalším pilířem Alphega lékáren je on-line rezervace léků na předpis pomocí eReceptu, která usnadňuje pacientům přístup k jejich lékům.

„Třístá lékárna je velkým úspěchem Alphega konceptu a zároveň potvrzením i nadále silného postavení nezávislých lékáren na českém farmaceutickém trhu,“ říká Alphega manažer
Ing. Pavel Jinoch, a doplňuje „Naší prioritou pro další období je rozvoj inovativních služeb a zajištění efektivní podpory členských lékáren ve vazbě na posilování vztahu s jejich pacienty.“

Projekt Alphega lékárna má nejen v České republice silné zázemí. Podporuje ho společnost Alliance Healthcare, která je největším evropským distributorem léčiv a zdravotnických prostředků a nabízí lékárníkům rozsáhlou podporu.

O Alphega lékárnách

Lékárny Alphega jsou největší sítí nezávislých lékáren v Evropě s více než 7000 členskými lékárnami v deseti zemích (Velká Británie, Francie, Itálie, Španělsko, Německo, Nizozemí, Rumunsko, Turecko, ČR a Portugalsko). V České republice se síť Alphega lékáren rozrůstá od roku 2008 a v současnosti čítá 300 lékáren. Alphega lékárny nabízejí profesionální služby kvalifikovaných lékárníků a farmaceutických laborantů a nadstandardní lékárenské služby. Více informací naleznete na http://www.alphega-lekarna.cz/.