Tiskové zprávy

Ústí nad Labem, 6. 8. 2018 – Téměř 30 % těch, kteří na Ústecku zavítali do vybraných lékáren zkontrolovat stav svých plic, zjistilo, že jim nefungují správně. Lékárníci jim v poradnách pro plicní věk našli určitou míru průduškové obstrukce, ve 3 případech dokonce velmi těžkou. Obstrukce se při měření projevuje tak, že člověk nedokáže vydechnout plyny z plic tak rychle, jak by měl. Znamená to, že člověk může trpět například chronickou obstrukční plicní nemocí nebo průduškovým astmatem.

Praha, 6. 8. 2018 – Přibližně 20 % lidí, kteří přišli do vybraných lékáren zkontrolovat stav svých plic, zjistilo, že jim nefungují správně. Lékárníci u nich za pomoci speciálního měřicího přístroje objevili určitou míru obstrukce. Ta se při měření projevuje tak, že člověk nedokáže vydechnout plyny z plic tak rychle, jak by měl. Znamená to, že člověk může trpět například chronickou obstrukční plicní nemocí nebo průduškovým astmatem. Návštěvníky s plicní obstrukcí posílají lékárníci k lékařům.

Jak staré mám plíce? Fungují mi dobře? Na tyto otázky odpoví lidem od dnešního dne farmaceuti ve vybraných lékárnách. Onemocnění plic jsou na celém světě druhou nejčastější příčinou úmrtí, v České republice mají ročně na svědomí přibližně desetinu všech úmrtí. Včasný záchyt a léčba by mohly tato hrozivá čísla zlepšit. Lidé příznaky často ignorují a nechají nemoc napáchat škody, které již nelze vrátit. Jenom u chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN) o své nemoci neví zhruba 450 000 Čechů, statisíce lidí netuší, že mají astma.

Praha, 11. ledna 2017: Přední evropská síť nezávislých lékárníků, Alphega lékárna, má nového předsedu Alphega Rady pro Českou republiku. Stal se jím Mgr. Jiří Hromada, majitel libereckých Alphega lékáren a dlouholetý člen European Pharmacists Forum (EPF).

Praha, 17. 10. 2016 – Češi nejčastěji umírají na nemoci oběhové soustavy, konkrétně na nemoci srdce a cév. Kardiovaskulární choroby jsou příčinou úmrtí 50 % populace a ve srovnání s vyspělými zeměmi EU je dokonce úmrtnost na srdečně cévní onemocnění dvakrát vyšší. Proto lékárníci společně s lékaři od dnešního dne nabídnou lidem, aby si zkontrolovali stav svých cév. Tzv. Poradny pro cévní věk budou lidem k dispozici postupně až ve 250 lékárnách po celé České republice.

Praha, 11. ledna 2017: Přední evropská síť nezávislých lékárníků, Alphega lékárna, má nového předsedu Alphega Rady pro Českou republiku. Stal se jím Mgr. Jiří Hromada, majitel libereckých Alphega lékáren a dlouholetý člen European Pharmacists Forum (EPF).

Praha, 4. srpna 2016 – V souvislosti s epidemií žloutenky, která se objevila ve městě Brně, a jejímu nekontrolovatelnému šíření ve veřejných prostorách budou Alphega lékárníci v pondělí 8. 8. 2016 v rámci osvětové kampaně zdarma rozdávat všem svým zákazníkům jednorázové vlhčené ubrousky na ruce a informovat pacienty o zásadách, díky kterým je možné nákaze předejít.

Stránka: 1 2 3  Další   Poslední  test