Novinky

Ve vybraných Alphega lékárnách proběhla během léta akce zaměřená na diagnostiku syndromu suchého oka, jejímž cílem bylo přiblížit pacientům toto onemocnění, diagnostikovat konkrétní formu syndromu suchého oka a doporučit vhodnou terapii. Jednalo se o vůbec první preventivní kampaň v českých lékárnách, v rámci které Alphega lékárny upozorňují na tento zdravotní problém.

Praha, 8. září 2020 - Síť nezávislých Alphega lékáren docílila v České republice významného milníku. Získala jubilejního 300. člena, jímž se stala hradecká lékárna Herba. Tento úspěch dokazuje, že koncept Alphega lékárna je silným a konkurenceschopným spojencem nezávislých lékárníků, kteří chtějí na farmaceutickém trhu uspět.

Alliance Healthcare jakožto přední velkodistributor léčivých přípravků a zdravotnického materiálu zprostředkoval dovoz léku Zolgensma, který umožní léčbu dětských pacientů se spinální svalovou atrofií v České republice. Evropská komise udělila léku Zolgensma podmínečnou registraci, která je podmínkou standardního podávání léku pacientům v rámci Evropské unie.

Alliance Healthcare, přední velkodistributor léčivých přípravků a zdravotnického materiálu, etablovaný na českém trhu od 90. let, byl očerněn nepravdivým článkem Seznam Zpráv ze dne 27. 5. 2020. Společnost Alliance Healthcare je ve článku stavěna do negativního světla v souvislosti s nákupem ochranných prostředků v rámci nouzového režimu ohledně koronaviru. V době mimořádných opatření Alliance Healthcare s velkým úsilím svých zaměstnanců zajišťovala dodávky do všech lékáren a nemocnic v České republice tak, aby bylo zabezpečeno vše potřebné pro lékaře, lékárníky a jejich pacienty, samozřejmostí byla spolupráce s Ministerstvem zdravotnictví ČR. Alliance Healthcare požaduje okamžité odstranění či úpravu nevěrohodného článku včetně nepodložených tvrzení, zároveň také písemnou omluvu redaktora Seznam Zpráv. Níže naleznete vyjádření společnosti adresované Seznam Zprávám.

Tradiční setkání Alphega lékárníků se nově uskutečnilo na jihozápadně Čech ve městě Plzeň. 23. ledna 2020 se sešlo takřka 200 účastníků z celé České republiky, aby oslavili nejeden úspěch a sdíleli své zkušenosti.

Alliance Healthcare, přední evropský distributor léčiv, modernizovala své ostravské distribuční centrum. Došlo k přesunu do nových prostor a investicím do špičkového vybavení. Díky moderní skladové technologii firma optimalizovala funkčnost celého distribučního centra.

Alphega lékárny jsou největší sítí nezávislých lékáren v Evropě s více než 6300 členskými lékárnami v devíti evropských zemích. V České republice síť Alphega lékáren v současnosti čítá přes 280 lékáren a podporuje je společnost Alliance Healthcare.

Jak staré mám cévy? Fungují mi dobře? Nehrozí mi infarkt nebo mrtvice? Nejenom na tyto otázky odpoví lékárníci všem, kteří navštíví tzv. Poradny cévního věku. Zájemci je od října najdou ve vybraných lékárnách po celé České republice.

Žofínský palác v Praze hostil 4. – 5. října Dny seniorů, kde se návštěvníci mohli poradit o svém zdraví. Mezi účastníky, kteří návštěvníkům nabízeli poradenské služby, nechyběla PharmDr. Monika Marešová z Alphega lékárny U Matky Boží v Praze 3. Paní doktorka Marešová na místě měřila zájemcům plicní věk a krevní tlak. O nabízené služby byl mezi návštěvníky velký zájem, změřeno bylo téměř 100 pacientů. Bohatý program této akce nabízel kromě zdravotního poradenství také zajímavé přednášky a workshopy.

12345